Брой посещения:553
Земетресението през 1906 год. и последвалият пожар разрушават почти изцяло Сан Франциско. Къщите, на които се любувахме досега в повечето случаи са новопостроени.
На площад “Аламо” се намират едни от малкото оцелели къщи във викториански стил, които могат да се видят на безброй пощенски картички на Сан Франциско. Известни са още като “Разкрасените дами” (англ. Painted Ladies), защото са подновени и пребоядисини в ярки и пъстри цветове.
От парка на площада пред “Разкрасените дами” има и чудесна гледка към центъра на Сан Франциско с небостъргачите, които правят гледката още по интересна.
От площад Аламо до парка Голдън Гейт е съвсем близо и ние продължаваме натам.
Едно от нещата, което прави града много приятен, са зелените площи. Макар и не огромни, те са достатъчно на брой и много посещавани, защото съчетават по няколко атракции едновременно.
В парка “Голдън Гейт” могат да се посетят оранжерия с цветя, музей на Азиатското изкуство, Японска чаена градина или пък просто да отдъхнеш.
Тук се намира Паметникът на войната и Център за сценично изкуство на Сан Франциско (англ. San Francisco War Memorial and Performing Arts Center), който обединява операта на Сан Франциско (англ. War Memorial Opera House building), залата за симфомнични концерти Луизе Дейвис (англ. Louise Davies Symphony Hall), Сградата на ветераните (англ. Veterans Building) с театър Хърбст (англ. Herbst Theatre) и Галерията на Комисията по изкуствата (нгл. Arts Commission Gallery) и залата за репетиции Харолд Л. Зелърбак (англ. Harold L. Zellerbach Rehearsal Hall).
На площада е и сградата на централната градска библиотека и други институции, а огромното отворено пространство между сградите служи за представяне на различни експозиции на открито.
Разглеждаме и паметника на първите изследователи и пионери на Калифорния (англ. Pioneer Monument) и паметника на Симон Боливар.
На път към гарата минаваме още веднъж по ул. “Маркет”, коментирайки с малко тъга колко неусетно върви времето.
Остави коментар: