Брой посещения:686
То е разделено на няколко басейна с безброй различни гейзери, топли извори, кални басейнчета, големи топли басейни и освен това тук е добрия стар Old Faithful Geyser. Той е предвидим, изригва почти всеки час и ако посетителят няма шанса да види друг изригващ гейзер, след като види информацията в близкия посетителски център (Visitor Center), може да планира маршрута си и да се наслади на изригването му.
Започваме с Горният гейзеров басейн (англ. Upper Geyser Basin), или по-точно с Old Faithful Geyser. Очаква се да изригне след около 30 мин. и хората вече са насядали по пейките, като преди представление, в очакване. Присъединяваме се и с удоволствие гледаме това природно шоу.
След това се отправяме към Observation Point. Пътят ни естествено минава покрай малки, големи, кипящи, димящи, укротени и всякакви подобни чудеса.
И точно, когато се любуваме на Лъвската група гейзери (англ. Lion Geysers Group) около нас се понася мълва, че наблизо има мечка гризли с две малки. Хукваме натам забравили гейзерите. Всичко бях очаквала, но че ще видим точно тук мечка – не. Тя разбира се, не е на открито, а точно на границата на близката гора и снимките не са съвсем ясни, а и малчуганите не бяха много по-високи от падналите клони, но пък случката даде повод за разговор за целия ден.
Продължаваме към басейна Черен пясък (англ. Black Sand Basin).
Тази група не е голяма, но не бива да се пропуска. Всъщност образуванията тук са големи, така наречените басейни: Opalescent Pool, Emerald Pool, Rainbow Pool, и както личи от имената са с доста приятни цветове. Не ни отнема много време да им се насладим и потегляме към Biscuit Basin, където колекцията от образувания със скъпоценни имена се допълва от Gem Pool, Jewel Geyser, Sapphire Pool.
Вече мислим, че сме видяли достатъчно разнообразни по форма и големина образования и няма с какво да бъде изненадани. Отправяме се малко вяло към колата, с която ще достигнем до басейна Мидуей (англ. Midway Geyser Basin). Но природата тук постоянно ни поднасяше нови чудеса.
Определено изворът Grand Prismatic Spring успя да ни омае както с големината, така и с цветовете си.
А след като видяхме и Excelsior Geyser Crater спокойно мога да кажа, че това е мястото на най-големите образувания.
И въпреки че времето напредваше видяхме и най-интересното в Долния гейзеров басейн (англ. Lower Geyser Basin) – Fire Hole Spring, който постояно клокочи и бълбука.
Решихме, че видяното дотук никак не е малко. И затова пропуснахме изригването на Grant Fountain Geyser, което се очакваше между 19:00 и 23:00 ч. (един доста голям интервал време) и с удоволствие се отправихме към хотела.
Остави коментар: